Haber

Milli Sporcu Buğra Ünal, Dünya Kupası Yolunda Antrenmanlarını Milas’ta Gerçekleştirdi…

Olimpik Çağdaş Pentatlon Milli Sporcusu Buğra Ünal, Ankara’da yapılacak Dünya Kupası Finali öncesi yüzme antrenmanını Milas Belediyesi Atatürk Spor Kompleksi’nde gerçekleştirdi.

Karışık bayrak yarışında mix oyuncusu Unsur Özyüksel ile Dünya Şampiyonu olan ve hedefini olimpiyatlarda madalya kazanmaya koyan Buğra Ünal’a Atatürk Spor’da yetişmesi için destek veren Milas Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü Kompleksin verimli geçeceğini, milli sporcuya Dünya Kupası finalinde başarılar diledi.

36 KADIN, 36 ERKEK SPORCU…

31 Mayıs – 4 Haziran tarihleri ​​arasında Ankara Binicilik Sporları Kulübü’nde gerçekleştirilecek “2023 Modern Pentatlon Dünya Kupası Finali”ne Mısır, Türkiye, Macaristan ve Bulgaristan’da dört dünya kupası etabından yüksek puan alan 36 kadın ve 36 erkek sporcu katılacak, 2023.

MODERN PENTATHLON NEDİR?

Atıcılık, epe eskrim, serbest yüzme, binicilik ve 3 kilometre koşudan oluşan aynı gün içinde 5 yarış içeren olimpik bir spordur. Eskrim, binicilik, yüzme müsabakaları farklı yapılmakta olup, koşu ve atış (Lazer-Run) müsabakaları bir arada yapılmaktadır.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu