Haber

Yunan basınından Ergin Ataman’a övgü

Anadolu Efes’te 5 buçuk yıl görev yapan Ergin Ataman, başarılı bir kariyerin ardından Panathinaikos’un başantrenörü oldu. Yunan temsilcisi, Ergin Ataman ile 2 yıllık sözleşme imzaladığını açıkladı.

Ergin Ataman, Panathinaikos ile imzaladığı sözleşmenin ardından çarpıcı açıklamalarda bulunurken, Yunan medyası deneyimli baş antrenörü övdü. ödevin için “2017’de kader değişti”ifadeler kullanılmıştır.

Övgü sözleri…

Sportal’da yer alan haberde Ergin Ataman için şu ifadeler kullanıldı:

Ergin Ataman, Panathinaikos’u Avrupa’nın zirvesine çıkarma görevini üstlendi. Son 5 yılda Anadolu Efes ile ligin zirvesinde yer alan ve bu dönemde Euroleague’de açık ortada en başarılı olan oyuncu olduğu için muhtemelen bunu yapmak için en uygun isim. Kendisinin de kabul ettiği gibi, 2017’de İstanbul takımını devralmadan kısa bir süre önce baş antrenörlük düşüncesi ve zihniyeti değişti. O zamana kadar katı, mutlak ve özellikle oyuncularına karşı sertti. Mola verdi ve her şeyden önce saha içinde ve dışında disiplini vardı.

Ancak 2017 yılında bir süre San Antonio Spurs ile antrenman yaptı ve Gregg Popovich’in antrenmanlarını yakından takip etti. En iyi olarak gördüğü hoca. Sadece taktik olarak değil, kişisel olarak da. Popovich’in kendine olan güveni ve antrenmanlarda oyuncularıyla kurduğu iletişim Ergin Ataman’ı etkiledi. Efes’ten davet aldıktan kısa bir süre sonra San Antonio’da gördüklerini aktarmaya çalıştı. Fikrini ve oyuncularına davranış biçimini değiştirdi ve sonuçlar muzafferdi.

habersultanbeyli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu