Teknoloji

Tesla Çalışanları Araçlardan Çekilmiş Görüntüleri Paylaşınca Çıplak Adam Viral Oldu

Geçtiğimiz günlerde resmi olarak Türkiye’ye giriş yapan ve teknolojisiyle birçok kişiyi kendine hayran bırakan Tesla, göründüğü kadar saf değil. Kameralarla dolu olan ve şoföre ihtiyaç duymadan yolculuğu tamamlayabilen bu son teknoloji araçlar şirket çalışanları tarafından doğru hatırlanmıyor. Çalışanlar, şirkette büyük gizlilik ihlallerini bildiriyor.

Tesla çalışanları araçların kamera kayıtlarını izleyebiliyor.

Habere göre ABD merkezli Tesla şirketinde çalışan kişiler, araçların etrafındaki kameraları takip ederek kayıt altına alıp, kayıtları izleyebiliyor. Konuyla ilgili çok sayıda çalışan kimliğini gizleyerek Reuters’e açıklamalarda bulunurken, gördükleri kayıtları da paylaştı.

“Bazı görüntüler paylaşıyor ve birbirimizle dalga geçiyorduk!”

Birçok çalışan tarafından onaylanan durumu daha da açığa çıkaran bazı kişiler, müşterilerin garajlarını ve mülklerini görebildiğini ve bazı komik durumlar atarak birbirleriyle dalga geçtiklerini söyledi. Ayrıca kazalar, çatışmalar ve yaşanan utanç verici anlar da çalışanlar tarafından sıklıkla izlenmekte ve paylaşılmaktadır.

Çıplak bir adamın görüntüsü viral oldu.

Çalışanlar, 2019’dan 2022’ye kadar otopilot özelliği için araçlara konulan kameraları incelediklerini, hatta bazılarının bu görüntülerle ‘meme’ler oluşturup şirket kümelerinde paylaştıklarını söylediler.

Hatta çıplak bir adam bir görüntüde utanç verici anlar yaşadı ve birçok çalışan bu anları birbirleriyle paylaşarak durumdan rahatsız olduklarını sözlerine ekledi.

Tesla reddetmeye devam ediyor.

Tüm bu itiraflara yanıt olarak bir açıklama yapmayan Tesla, ana sayfasında ‘Sentry Mode’ kayıtlarının uçtan uca şifrelendiğini ve şirketin iletilmediğini, kimsenin görüntülere erişemeyeceğini söylüyor.

ozvatan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu