Haber

Rusya Dışişleri Bakanlığı: G7, küresel istikrarı baltalayan bir kuluçka makinesi haline geldi

Rusya Dışişleri Bakanlığı G7 Zirvesi’nin ardından yaptığı yazılı açıklamada, “G7, Anglosakson liderliğindeki küresel istikrarı baltalayan yıkıcı girişimlerin kuluçka merkezi haline geldi.”

Japonya’nın Hiroşima kentinde düzenlenen G7 Zirvesi’nin ardından Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, “Grup Yediler Zirvesi Japonya’nın Hiroşima kentinde sona erdi. Tepenin ana sonucu hem Rusya’nın hem de Çin’in aksi sözlerle dolu bir dizi açıklamadır. Dolayısıyla G7 faaliyetinin sonuçları bir kez daha siyasallaştırılmış kararlardır. uluslararası bağlantılarda farklılaşmak için “Dünya gündemindeki pozisyonlarını belirlediği bir yapıydı. Ama şimdi geri dönülmez bir şekilde yozlaştı. Anglo-Saksonların önderliğinde küresel istikrarı baltalayan yıkıcı girişimlerin kuluçka makinesi haline geldi. Bunlar daha sonra NATO, Avrupa Birliği ve Washington uydularından oluşan Amerikan yanlısı kalabalığa dayatılıyor.”

“G7, Rusya ile çatışmaya odaklandı”

G7 Zirvesi’nde Ukrayna’ya verilen desteğin eleştirildiği açıklamada, “G7, tamamen Rusya ile kapsamlı bir çatışmaya odaklanmıştır. ABD’nin çabalarıyla, ülkemize yönelik yaptırım tedbirleri ve ‘hibrit’ savaşın diğer unsurları, Batı’nın Kiev rejimine askeri tedarikinin ölçeği ve zamanlaması dahil.Bugünkü varlığının anlamı bu.Zirvenin sonuçları bunu doğruluyor.G7 ülkelerinin başkanları, Rusya’yı stratejik olarak yenme niyetlerinde ısrar ederek lideri getirdi. Kiev’de gerçekleştirdikleri görüşmeye yönettikleri rejimin sonunu getirmişler ve son olarak Hiroşima olayını bir propaganda gösterisine çevirmişlerdir.’ açıklamaları yapılmıştı.

“G7’nin küresel sorunların artmasında değerli bir faktör olduğu açıktır”

G7’nin küresel sorunların alevlenmesinde büyük rol oynadığı ileri sürülen açıklamada, “G7 ülkeleri, Rusya ve Çin ile ilişkilerin gelişmesini engellemek için Batılı olmayan ülkelerle flört etmekten çekinmiyor. G7, küresel sorunların şiddetlenmesinde değerli bir faktördür.” terimler kullanıldı. – MOSKOVA

kovancilarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu