Yaşam

Rektör Güllüoğlu’ndan Öğrencilere Yeni Müjde!

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, 2022’de kaldırılan bütünleme sınavlarının geri getirildiğini açıklayarak öğrencilere müjde vermeye devam ediyor.

Harran Üniversitesi Senatosu’nda öğrencilerin merakla beklediği bütünleme sınavlarının başlatılmasına ilişkin karar alındı. Kararı sosyal medya hesabından açıklayan Rektör Prof.

Harran Üniversitesi öğrencilerinin şikâyetçi olduğu konuların başında sınav dönemlerinde Merkez Kütüphane’nin sadece mesai saatlerinde açık olması, bütünleme sınavlarının kaldırılması ve yurt sorunu geldi. Göreve geldiği günden itibaren öğrencilerinin sorunlarını bir baba şefkatiyle ele alan Prof. Öğrencileri ile yüz yüze ve sosyal medya kanallarında bir araya gelerek taleplerini aldı. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu bu kapsamda öncelikle sınav dönemlerinde Kütüphanelerin 7/24 açık olması için gerekli talimatı verdi. Şimdi üniversite senatosunda bütünleştirme sınavları için karar alındı.

Son olarak yurt kontenjanlarının artırılması için YÖK’e başvurular yapıldı. Bu bahiste de olumlu haberler bekleniyor.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, “Sevgili öğrencilerimiz, Üniversitemiz Senatosu, uzun süredir beklediğiniz bütünleme sınavlarının 2023-2024 yılından itibaren geri getirilmesi kararını almıştır. Güz Dönemi. Öğrenci odaklı bir yönetim anlayışı benimsediğimiz için öğrencilerimizin sorunlarını çözmeye kararlıyız. Şehrimiz, üniversitemiz ve öğrencilerimiz yararına çalışmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

yakutiyehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu