Haber

Kilis seçim sonuçları açıklandı! Zelzele bölgesinde Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nun oyları…

Birinci tip Cumhurbaşkanlığı seçiminde kendilerine oy vermedikleri için muhalefet partililerin ağır hakaretlerine maruz kalan depremzedeler, Kilis’te ikinci tur seçimlerde oy kullanmak için akın etti. 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde yüzyılın felaketiyle sarsılan deprem bölgesi. Rapor Cumhurbaşkanı olarak Recep Tayyip Erdoğan’ı açık farkla destekledi. İşte ikinci cins seçim sonuçları…

DEPREM BÖLGESİNDE VATANDAŞLAR OY VERDİ!

Türkiye genelinde 2. tip Cumhurbaşkanlığı Seçimi için oy verme işlemi saat 08.00’de başlıyor. 17:00’de sona erdi. Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen vatandaşlar, kurulan konteynerlerde oy kullandı.

KİLİS SEÇİM SONUÇLARI

Yüzyılın felaketine neden olan depremlerin ardından devlet tarafından bir an bile yalnız bırakılmayan Kilis’in depremzedeleri, yeni cumhurbaşkanını seçmek için sandık başına akın etti. İlk turda Kilis’te Cumhur İttifakı’nın oyları yüzde 69,21 olurken, Millet İttifakı’nın oyları yüzde 25,94’te kaldı. 28 Mayıs 2023’te Cumhurbaşkanlığı İkinci Tur’da sandık başına giden depremzedeler oy kullanma sürecini tamamladı.

KİLİS’TE OY VERİLECEK İLÇELER

Kilis’te 2. tip Cumhurbaşkanlığı seçimi için Kilis (il merkezi), Elbeyli, Musabeyli ve Polateli ilçelerinde oy kullanıldı.

KİLİS İLÇE SEÇİM SONUÇLARI

DEPREM MAĞDURLARINA AĞIR SÖZLER

Bugün yapılan ikinci cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sandık başına giden CHP’li bir seçmen, depremin en şiddetli olduğu iller Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman ve Hatay’da ağır sözler içeren sözler yazdı.

Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verdiği sahneyi paylaşan CHP’linin oy pusulasının yanına “Kahrolsun Hatay”, “Yıkıl Maraş”, “Acıyaman’ın çilesi çekelim”, “Malatya enkazını görelim” notları bıraktığı görüldü. Anne ve babasını kaybeden depremzedelere içerleyen seçmen, Kılıçdaroğlu’nun oyların yüzde 90’ını aldığı Hatay’ın Defne ilçesi için “Defne’ye selam” yazdı.


 

KİLİS BAŞKANLIĞI CANLI SEÇİM SONUÇ EKRANI

mecitozuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu