Haber

Erzurum Palandöken Gençlik Merkezi Roket Takımı Türkiye Şampiyonu

Erzurum’daki Palandöken Gençlik Merkezi Alora Roket Takımı sporcuları, geliştirdikleri roketle Manisa’da düzenlenen 5. Uzay Modelleri Türkiye Şampiyonası’nda birinci oldu.

gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Türkiye Hava Sporları Federasyonu (THSF) tarafından 3-6 Ağustos tarihlerinde düzenlenen yarışmalarda sporcular, F motor tipinde S1 irtifa ve S2/P paraşüt ve F motor tipinde S2/P paraşüt olmak üzere 4 kategoride 160’a yakın roket atışı yaptı. A motor tipinde S3 ve S6. .

Palandöken Gençlik Merkezi’nden Fırat Ceyhan koordinasyonunda Yavuz Selim Çom ve Ahmet Tümer Çolak’tan oluşan Alora Roket Grubu, S2/P hassas yük kategorisinde, geliştirdikleri roketle birinci oldu.

DENEYAP Koordinatörü Fırat Ceyhan, yarışmanın Uluslararası Havacılık Federasyonu (FAI) standartlarına uygun olarak düzenlendiğine işaret ederek, “S2/P hassas yük yarışmasında yarışmacılardan minimum 75 boyunda roket yapmaları istendi. Bu roket 300 metre irtifaya çıktı, uçuş süresi 60 saniyeye yakındı ve roketin içindeydi.” Rokette bulunan hassas yük olan çiğ yumurtanın bozulmamış halde bulunması istendi. roketin kurtarılması. Takımımız hassas yükünü kırılmadan buldu ve Türkiye şampiyonu oldu.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu